+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (2)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Biało-Czerwony Weekend w Jeleniej Górze
miejsce: Jelenia Góra
organizator: Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Maj
W dniach : 1 2 3
Bieg z widokiem na góry (1 maja):
1 maja w Jeleniej Górze wystartuje kolejna edycja Półmaratonu i Biegu na 10 km (Jeleniogórska Dziesiątka). Biegi pod wspólną marką SUPERBIEG odbędą w Kotlinie Jeleniogórskiej się już po raz piąty, a ze względu na wyjątkowe położenie trasy, odbywają się pod hasłem: Bieg z widokiem na góry!
Start do Półmaratonu podobnie jak w roku ubiegłym w centrum uzdrowiskowej dzielnicy miasta na Pl. Piastowskim, o godz. 11.00. Zawodnicy startujący na dystansie „dziesiątki” wybiegną na trasę 10 minut później, tj. o 11.10. Na dystansie półmaratonu trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizator zapewnia pełne zabezpieczenie trasy oraz niezbędne świadczenia dla zawodników: szatnie, punkty z napojami na trasie, indywidualny pomiar czasu.

Święto Biało-Czerwonej (2 maja)
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto Biało-Czerwonej, to festyn plenerowy adresowany dla rodzin z dziećmi, a także dla dzieci ze szkół i przedszkoli, którego celem jest aktywne upamiętnienie święta narodowego, ożywienie przestrzeni miejskiej, a także stworzenie możliwości integracji międzypokoleniowej poprzez twórczą aktywność uczestników.
Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze  rozmieszczone zostaną stacje, w których odbywać się będą cztery warsztaty plastyczne o ciągłym charakterze. W sercu miasta powstaną m. in. instalacje przestrzenne w barwach flagi narodowej. We wspólnym świętowaniu uczestniczyć mogą zarówno grupy zorganizowane, jak i rodziny przybywające indywidualnie.
Podczas festynu nie zabraknie występów artystycznych, a aktorzy z Teatru Klinika Lalek poprowadzą warsztat dla najmłodszych pt. „Zabawa dzieci w teatr”.
I tu ważna informacja, w przypadku niekorzystnej aury pogodowej, wydarzenie odbędzie się w siedzibie BWA przy Placu Ratuszowym, które ugości wszystkich uczestników Święta Biało-Czerwonej.
Miasto Jelenia Góra po raz kolejny realizuje również kampanię społeczną, której celem jest zachęcenie do wspólnego świętowania i wywieszania na swoich domach „biało-czerwonej”. Najbliższą do tego okazją będzie właśnie festyn z okazji przypadającego na dzień 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej poprzedzający 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
By otrzymać flagę, należy wraz z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie na terenie miasta, zgłosić się do specjalnego punktu otwartego podczas wydarzenia na Placu Ratuszowym (2 maja nr. w godz. 11.00 - 13.00). Flagi mają wymiary 70 x 112 cm i  wydawane są bez drzewca, w który mieszkaniec, czy wspólnota czy musi zaopatrzyć się we własnym zakresie. Świętujmy razem!
Zapraszamy 2 maja br. na jeleniogórski Plac Ratuszowy w godz. 11.00 - 13.00
Organizatorami festynu Święto Biało-Czerwonej są: Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze oraz Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze.

Czas Bohaterów – czyli Rajd ARADO 2017 (2 i 3 maja)
Po raz kolejny rekonstruktorzy uczestniczący w Rajdzie zrealizują widowisko, które mogłoby stanowić scenariusz niejednego filmu. Blisko 140 rekonstruktorów, sprzęt i pojazdy, które wykorzystywane były przez walczące ze sobą armie podczas działań wojennych oraz historia, której w rzeczywistości nie było, co nie znaczy przecież że nie mogła mieć miejsca. A może miała miejsce tylko dziś nikt już tego nie pamięta lub woli nie pamiętać…
Przed nami dwa spotkania:
2 maja, godz. 20.00 – wieczorne widowisko w przestrzeni miasta (ulice 1 Maja, Marii Konopnickiej oraz Plac Ratuszowy)
3 maja, godz. 11.00 – miasteczko historii, a o godz. 14.00 wielki finał Rajdu Arado 2017 i widowisko o tajemniczym tytule „1945: Wrota Czasu”  na Wzgórzu Kościuszki i ul. Chełmońskiego.
Czym tym razem zaskoczą nas rekonstruktorzy? Jaki będzie finał rywalizacji przeciwników i jaką tajemnicę skrywają podziemia miasta… Czy znajdują się tam „tylko” kosztowności z depozytu i drogie eksponaty z muzeów…  a może ważne, tajne dokumenty, które nie mogą wpaść w ręce wroga?
Odpowiedź na te pytania otrzymacie podczas spotkań z ludźmi, których łączy wspólna pasja – historia!
Historia nie do opowiedzenia… tylko do zobaczenia!

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (3 maja)
Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski zapraszają na jeleniogórskie uroczystości upamiętniające 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Oficjalne obchody, z odegraniem hymnu, podniesieniem flagi państwowej  na maszt oraz przemówieniami okolicznościowymi, rozpoczną się o godzinie 12.00 (3 maja) na Placu Ratuszowym.
Po zakończeniu pierwszej części, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry uczestnicy przejdą pod pomnik "Wolność i Niepodległość" przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie odbędzie się ceremonia składania wieńców i kwiatów.
O godz. 13.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Koncert (3 maja)
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze oraz Zdrojowy Teatr Animacji zapraszają 3 maja o godz. 19.00 na koncert specjalny z okazji Koncert z okazji 226 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja pt. „Polskie Krajobrazy”.