+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (1)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Wycieczka wokół Jeleniej Góry nr 1
miejsce: Dworzec PKS w Jeleniej Górze
godziny: 09:00
organizator: Oddział PTTK Sudety Zachodnie
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Maj
W dniach : 13
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze wznawia cykl bezpłatnych wycieczek dla mieszkańców regionu i przygodnych turystów: „Spacery turystyczno-krajoznawcze wokół Jeleniej Góry”.

Wycieczki przewidziane są na 4-6 godzin i prowadzone są  często poza wyznakowanymi szlakami turystycznymi, po polnych drogach i leśnych duktach, w soboty, co dwa-cztery tygodnie.

Pierwsza wycieczka odbędzie się w dniu w dniu 13 maja 2017 r. (sobota) Spotkanie z przewodnikiem na dworcu PKS w Jeleniej Górze o godz. 9.00. Tam wsiadamy do autobusu relacji Legnica – Szklarska Poręba, który odjedzie o godz. 9.15. Kupujemy bilet do Wojcieszyc, gdzie wysiadamy.

Trasa wycieczki: Wojcieszyce, kościół „Św. Barbary”, szlakiem niebieskim, który po kilkunastu metrach opuszczamy, skręcamy w prawo i polną drogą idziemy w stronę skałki „Kazalnica”, którą obchodzimy wokół. Po drodze mijamy „świerk” pomnik przyrody oraz bezimienne skałki i wchodzimy na wierzchołek Komorzycy (523 m), gdzie oglądamy skałkę „Leśny Zbór”. Z Komorzycy wędrujemy stronę góry Skalica (501 m) i skałek  „Popielowe Skały”. Następnie podążamy do Goduszyna na przystanek MZK, skąd można wrócić do Jeleniej Góry autobusem linii 11 o godz. 14.21 lub 15.31 lub 16.21.  

Uczestnicy wycieczki pokrywają sami koszty biletów komunikacyjnych i ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą składką są objęci ubezpieczeniem zbiorowym.

Przygotowanie i prowadzenie wycieczek – przewodnik sudecki Włodzimierz Bayer (tel. 662210015).
Bilety:
Udział bezpłatny. Uczestnicy wycieczki pokrywają sami koszty biletów komunikacyjnych.