+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (2)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Koncert Artur Dutkiewicz Trio - XVI Krokus Jazz Festiwal
miejsce: Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30 w Jeleniej Górze
godziny: 20:00
organizator: JCK, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Październik
W dniach : 20
Zapraszamy do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na ul. Bankową na coroczne święto jazzu. Przez trzy październikowe dni podziwiać będziemy kilkudziesięciu znakomitych muzyków grających jazz na najwyższym poziomie. Za niektóre koncerty trzeba będzie zapłacić kupując bilet (choćby za symboliczne 10 zł do klubu „Kwadrat)”. Ale czekają nas też dwa koncertowe dni (sobota i niedziela) podczas których bezpłatnie od godziny 12.00 do godz. ok. 16.00 będzie można posłuchać znakomitego jazzu. Zespoły biorące udział w konkursie „Powiew Młodego Jazzu” to wybrana spośród kilkudziesięciu zgłoszeń grupa 15 wykonawców prezentująca bardzo wysoki, profesjonalny poziom. Jest tradycją, że uczestnicy i laureaci Krokusa to muzycy bardzo szybko zyskujący popularność, odnajdujący się w profesjonalnych i uznanych w Polsce i na świecie projektach muzycznych. Nie warto przegapić ich koncertów w Jeleniej Górze. Podobnie jak pozostałych punktów programu o których poniżej.

20.10.2017 (PIĄTEK), godz. 20.00 ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
Artur Dutkiewicz, wybitny polski pianista jazzowy i kompozytor. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.W 1988 odbył liczne trasy koncertowe z kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego. Współpracował przez wiele lat z saksofonistą Tomaszem Szukalskim, tworząc Szukalski/Dutkiewicz Duo oraz Kwartet Tomasza Szukalskiego. Z zespołami tymi występował w wielu krajach europejskich. Koncertował również z m.in.: Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, UrszuląDudziak, GrażynąAuguścik, Deborah Brown, LorąSzafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem. Artur Dutkiewicz jest laureatem wielu konkursów muzycznych, jest między innymi finalistą prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie.
Wielkim sukcesem Artura Dutkiewicza był solowy recital z transmisją radiową na targach MIDEM w Cannes a także recitale w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Paryżu i Londynie. W latach 1990-93 często wyjeżdżał do Francji, gdzie grał m.in. z Alainem Brunetem i Pierrem Michelotem. Jako jeden z nielicznych polskich pianistów jazzowych występuje solo jednocześnie prowadząc własne zespoły: Electric Jazz Concert oraz Artur Dutkiewicz Trio.

 
ARTUR DUTKIEWICZ TRIO skład:
Artur Dutkiewicz – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja