+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dzi¶ s± imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagni±tków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (1)

Jeste¶ go¶ciem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Spektakl - 'GˇSKA' Nikołaja Kolady w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka
miejsce: Teatr im. C.K. Norwida, ul. Krótka 3 w Jeleniej Górze
godziny: 19:00
organizator: Teatr im. C.K. Norwida, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesi±c (u)(ach): Marzec
W dniach : 3 8 9 10
Drodzy Widzowie, zapraszamy już 3 marca na  kolejn± PREMIERĘ Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze  - "GˇSKA" Nikołaja Kolady w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka.

W „G±sce” (tytuł oryginalny „Kurica”) Kolady zwierciadło jest podwójne. Pamięta on bowiem, że jest nim, od stuleci, także teatr, w którym dzieje się akcja sztuki. Teatr, na dodatek, to w tym wypadku nie tylko scena dramatyczna w Dechowsku. To także wplecione w kwestie bohaterów cytaty z dramatów Czechowa i liczne do nich odniesienia – z tytułem na czele. Drób (G±ska czy Kura) zastępuje tu przecież słynn± Czechowowsk± Mewę. – Cóż za znamienne obniżenie lotów! Choć tu i tu teatr i aktorstwo w roli głównej. Signum temporis.

„G±ska”, daj±c wykonawcom fenomenalny materiał do kreacji, ¶mieszy do łez.

Ale też, zgodnie z najlepszymi wzorami rosyjskiej komedii, przeraża. Jest, jak w słynnym powiedzonku – i smieszno, i straszno. Lecz nie tylko w tym wyrafinowaniu jej smak i jako¶ć. Gdyby tak było, mieliby¶my do czynienia jedynie ze ¶wietn± rodzajówk±. To, co w tym tek¶cie najbardziej frapuj±ce, to zadawane przez autora pytania: co jest tu teatrem, gr±, a co rzeczywisto¶ci± pozasceniczn±?; czy wszyscy jeste¶my skazani na bycie aktorami – niekoniecznie na scenie? Pytania, które z moc± odkręconego na cały regulator, uprzykrzaj±cego życie bohaterów, radiowęzła przekraczaj± barierę rampy.

 Bilety:
bilet premierowy: 40 zł, bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 20 zł (uczniowie, studenci, emeryci i renci¶ci posiadaj±cy aktualne legitymacje), Promocje dostępne wył±cznie w kasie Teatru: „bilet czwartkowy”: 15 zł (bilet zakupiony w każdy pierwszy czwartek miesi±ca na dowolny spektakl z repertuaru Teatru– z wył±czeniem premier), bilet dla pary: 50 zł, bilet grupowy: 19 zł (min. 10 osób), bilet dla grup szkolnych: 10 zł.