+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronie



Info

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (2)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jelenia Góra 2018
miejsce: Park Norweski okolice dawnej siedziby Muzeum Przyrodniczego
godziny: 14:15
organizator: Fundacja Wolność i Demokracja, Uczniowski Klub Sportowy „Pankracy” Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Marzec
W dniach : 4
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W zbliżającej się VI edycji Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 4 marca 2018 roku, ambicją organizatorów będzie zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 70 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast.

Rozegrane zostaną biegi:

I bieg – 5000 m. /limit 50 miejsc/ - start 14:15

II bieg - rodzinny 1963 m (nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”) /limit 200 miejsc/ - start: 15:00

Szczegółowe informacje i zapisy na Bieg  - na stronie internetowej:  http://www.szkola.pankracy.edu.pl/index.php/85-aktualnosci/360-bieg-trop...

Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej do: wyczerpania limitu miejsc, jednak nie później niż do 02 marca 2018 r. godz.24.00 – zakończenie rejestracji on-line dla biegaczy.
Bilety: opłata startowa - 15 zł