+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (4)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem
miejsce: Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
godziny: 17:00
organizator: Książnica Karkonoska
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Listopad
W dniach : 7
Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, polskim pisarzem i znanym popularyzatorem historii.
Podczas spotkania m.in. będzie miała miejsce prezentacja najnowszej książki „Korepetycje z niepodległości”, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają wydarzenia historii Polski sprzed stu lat.
-------------------------------------------------------------

Sławomir Koper
Polski pisarz, znany popularyzator historii, świetny mówca. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Książki Sławomira Kopra cechuje prosty język, zawiłości historyczne są przystępnie opisane i mogą stanowić dobry wstęp do dalszych lektur o historiach wielkich karier, zdrad czy zbrodni z namiętności. Autor wzbogaca teksty licznymi ciekawostkami, rozprawia się z mitami historycznymi. Często pisze o wielkich ludziach z perspektywy ich życia prywatnego, posługując się anegdotą i humorem. Dzięki temu bohaterowie jego książek zyskują na autentyczności.

Szczególne miejsce w jego publikacjach zajmują studia nad okresem międzywojennym i obyczajowością XIX wieku. Znany jest również z publicystyki prasowej. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze. Historia”, był felietonistą tygodnika „Do Rzeczy”. Publikuje w miesięcznikach „Historia. Do Rzeczy”, „Mówią Wieki”, „Poznaj Świat”, a także na portalach wp.pl Historia oraz super HISTORIA.pl.

Ważne publikacje: Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej (2010), Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej (2011), Kobiety w życiu Mickiewicza (2010), Ukraina. Przewodnik historyczny (2011), Życie artystek w PRL (2013), Królowe salonów II RP (2015), Bodo. Historia z tragicznym zakończeniem (2016).

Najnowsze publikacje: Zbrodnie z namiętności (2018), Polscy szpiedzy – współautor Arkadiusz Biedrzycki (2018), Jagiellonowie. Schyłek średniowiecza (2017), Ulubieńcy bogów (2017).
Bilety: wstęp wolny
więcej >>


LOKALIZACJA