+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (2)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Urodziny Gerharta Hauptmanna
miejsce: Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, ul. Michałowicka 32, Jelenia Góra
organizator: Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Listopad
W dniach : 16 17
Urodziny Gerharta Hauptmanna. Koncert muzyczno-literacki Występ młodych wrocławskich muzyków połączony ze spotkaniem z Rafałem Fronią – himalaistą, autorem książki „Anatomia góry”.
Przypadająca 156 rocznica urodzin Gerharta Hauptmanna będzie obchodzona w muzeum przez dwa listopadowe dni (16-17).
16.11. - g. 18:00: W piątek proponujemy wyjątkowy monodram teatralny rozgrywający się we wnętrzu Hali Rajskiej. Punktem wyjścia jest przyjazd malarza Johmy Avenariusa do pustego domu w Jagniątkowie, z którego kilka dni wcześniej wyprowadzili się wszyscy domownicy i wywieziono trumnę ze zwłokami pisarza. Powracają wspomnienia, kiedy w „Łąkowym Kamieniu” tętniło życie towarzyskie a stojącemu na skraju ubóstwa malarzowi, noblista dał wolną rękę. Zlecenie na „raj na ziemi”, dzięki któremu odmieniło się wszystko… Widzowie otrzymają w prezencie książkowe polsko-niemieckie wydanie wspomnień Avenariusa.

17.11., g. 15:00: W sobotę proponujemy spotkanie autorskie z Rafałem Fronią, jeleniogórzaninem, himalaistą o znakomitym piórze. Jego „Anatomia góry” to bez patosu opowiedziana rzecz o górach, bardzo ludzka i osobista. Już powstaje następna „Rozmowa z górą” – to zbiór pytań o najwyższe góry świata i odpowiedzi udzielanych przez autora bezpośrednio z nich. Spotkanie odbędzie się niemal bezpośrednio po powrocie autora z Manaslu i Mount Everestu, zdobywanym dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie będzie wzbogacone przerywnikami muzycznymi. Zagrają młodzi (ale już znani i wielokrotnie nagradzani) muzycy wrocławscy.

 Bilety: wstęp wolny
LOKALIZACJA